Aké sú naše dnešné šance? Slovensko sa s Kanadou stretlo už 51-krát, z toho sme vyhrali…

Už dnes o 20:15 nášich chlapcov čaká extrémne vyčerpávajúci zápas proti historicky snáď najúspešnejšiemu tímu majstrovstiev sveta a samotnej mäkke ľadového hokeja – Kanade. V histórií sme sa sňou však stretli už 51-krát a naša bilancia je viac, ako slušná! (Podrobný rozpis našich zápasov pre najbližšie dni nájdete TU)

 

Do bránky by sa mal dnes opäť postaviť Patrik Rybár, ktorý nás v piatok podržal počas triumfálneho zápasu s USA (4:1 – góly si môžete pozrieť tu), pričom jeho nasadenie v duely proti Kanade ani z ďaleka nie je dielom náhody:  Rozhodlo sa o prvých dvoch zápasoch, aby sa vedelo, ako to pôjde a teraz je na mne, aby som išiel hrať s Kanadou. Uvidíme, ako to pôjde ďalej… vyjardil sa na margo dnešného zápasu samotný Rybár.

Vzájomná bilancia Slovenska a Kanady je pritom pomerne vyrovnaná. Odohratých máme celkovo 51 zápasov, výhru sme oslavovali 23-krát, remízovali 4-krát a 24-krát sme utŕžili prehru.

Možno vás prekvapí aj fakt, že po zrovnaní gólov je Slovensko oproti javorovým listom úspešnejšie, pričom dohromady sme počas všetkých zápasov Kanaďanom nastrieľali 161 gólov, zatiaľ čo oni nám “iba” 150.

Posledný vzájomný duel sme proti Kanade odohrali roku Pána 2016 na MS v Petrohrade kde sme prehrali 0:5. Posledný triumf nad Kanadou na svetovom šampionáte sa nám podarilo zaznamenať na MS 2012 v Helsinkách, kedy sme počas štvrťfinále vyhrali 4:3. Toľko samotná história a teraz sa poďme pozrieť na pár zaujímavých pikošiek.

Pikošky – MS 2019:

Ak vás zaujíma, ako sú počas súčasných MS ubytovaní naši hokejisti, fotografie hotela nájdete tu, pre zvedavcov sme zohnali cenník bufetu priamo na štadióne – cenník nájdete tu – zostavii sme kompletný prehľad medailistov od roku 1920 do roku 2018. 

Ďalej na našich stránkach nájdete nadupanú hokejovú hymnu od Ondreja Kandráča, nuž a pre milovníkov zábavy, sme vybrali 10 najlepších hokejových memečiek z MS 2019. To je všetko, prajeme príjemný deň a užite si dnešný zápas! 🙂

Krajina víťazov:

Zdroj/Foto: sport.aktuality.sk, wikipedia, deposiphotos.com