Agresívny cyklista: Stačilo zatrúbenie a začali sa diať veci…

Cyklistov na cestách má v zuboch nejeden vodič a niet sa čomu čudovať. Bicykel je pomalý, na ceste často zavadzia a cyklisti sú vďaka svojmu krehkému dopravnému prostriedku a nízkej rýchlosti extrémne zraniteľní. Na druhej strane však dokážu byť aj poriadne agresívnymi, čoho dôkazom je aj video, ktoré nedávno zverejnila česká polícia!

 

Podľa informácii českej polície sa incident odohral v Brne. Vodiči, ktorí išli za cyklistom, na neho údajne trúbili a pokúšali sa ho upozorniť, aby svojou jazdou nebránil v bezpečnom predbiehaní, no on autá dlhšiu dobu ignoroval. Pred svetelnou križovatkou však náhle zabrzdil, odstavil bicykel a namieril si to k najbližšiemu autu.

Ako uviedol policajný hovorca Richard Palát, agresívny cyklista udrel do spätného zrkadla, zlomil stierač a dokonca malo dôjsť  k prasknutiu čelného skla na vozidle. Celková škoda bola vyčíslená na cca 9 000 českých korún (350 eur).

Páchateľ potom z miesta činu jednoducho odišiel, pričom zistiť jeho totožnosť sa do tejto chvíle nepodarilo. A čo si myslíte vy? Patria bicykle na cesty, kde sa pohybujú autá?

Agresívny cyklista:

Zdroj/Foto: facebook