8 hercov, ktorí boli vyrcholovými športovcami predtým, ako sa stali slávnymi: Budete čumieť!

Hoci je herectvo náročným povolaním a stať sa v tomto fachu úspešným nepochybne zaberie množstvo času, nájdu sa aj takí, ktorí toho stihli podstatne viac. Dnes vám predstavíme celkovo osem hercov, ktorí boli vrcholovými športovcami ešte pred štartom svojej hereckej kariéry, ba čo viac! Niektorí dokonca siahali na olympijske medaily! 

 

Pravda, športovcov, ktorým sa podarilo preraziť aj na striebornom plátne je vo svete omnoho viac, no my sme pre vás zostavili rebríček z hviezd naozaj svetového formátu.

Nájdete v ňom mená, ako Bud Spencer, Jason Statham, Arnold Schwarzenegger a mnoho ďalších, takže sa rozhodne máte na čo tešiť. Dámy a páni, vážení čitatelia: Pohodlne sa usaďte a poďme na to.

9 hercov, ktorý boli vyrcholovými športovcami predtým, ako sa stali slávnymi:

BUD SPENCER:

Legendárneho valibuka Buda Spencera, vlastným menom Carla Pedersoliho si celý svet zamiloval najmä vďaka tzv. špagety-westernom, no málokto vie, že Bud bol aj mimoriadne úspešným športovcom. Ešte pred začatím filmovej kariéry ho svet poznal, ako talianskeho reprezentanta v plávaní.

Zúčastnil sa troch olympiad v rokoch 1952, 1956 a 1960 a bol prvým talianskym plavcom, ktorý zaplával voľným štýlom 100 metrov pod 1 minútu. Bud Spencer nás definitívne opustil 27. júna 2016. Česť jeho pamiatke.

ARNOLD SCHWARZENEGGER:

Život tejto 71 ročnej legendy by ste pokojne mohli nazvať kronikou úspechu. Arnold sa narodil 30. júla 1947 v Rakúsku a od tej chvíle toho stihol naozaj veľa.

Arnie bol 7-krát Mr. Olympia, 2-krát Mr. Universe, presadil ako mimoriadne úspešný Hollywoodsky herec a stal sa guvernérom jedného z najväčších štátov USA – Kalifornie.

CHUCK NORRIS:

Chlap, ktorý je tak drsný, že dokáže rozplakať aj cibuľu… Chuck Norris sa narodil 10. marca 1940 a mimo iného je držiteľom čierneho opasku v bojových umeniach tang soo do, taekwondo, karate a džiju džitsu. Súťažil vo full-contact karate v ktorom sa stal viacnásobným šampiónom.

Chuck sa do histórie športu zapísal roku 1997, kedy ako prvý človek zo západu dosiahol ôsmy stupeň čierneho pásu v Taekwondo. Dostal aj Zlatú Doživotnú cenu za dosiahnuté úspechy od Svetovej karatistickej organizácie a mnoho ďalších ocenení.

TERRY CREWS:

Tento veľký chlapík sa do vášho povedomia zrejme najviac zapísal v akčnej pecke Expendables, kde bojoval po boku Sylvestra Stalloneho či vďaka tak trochu uleteným reklamám na Old Spice.

V minulosti sa profesionálne venoval aj športu. Pred naštartovaním filmovej kariéry bol Terry profesionálny hráčom amerického futbalu.

JASON STATHAM:

Jason Statham sa narodil 12. septembra 1967. V súčastnosti je jedným z najobľúbenejších akčných hrdinov strieborného plátna a pamätať si ho môžete z kultových filmov, ako: Kuriér, Expendables, Zastav a neprežiješ či Mechanik zabijak.

Je však málo známe, že Jason bol ešte pred začatím hereckej kariéry 12 rokov členom britskej národnej potápačskej zostavy a roku 1990 dokonca súťažil v Commonwealth Games.

DWAYNE “the Rock” JOHNSON:

Dwayne sa narodil 2. mája 1972 v slnečnej Kalifornií a hoci ho väčšina súčasníkov pozná najmä vďaka celej plejáde akčných filmov, tento chlapík bol v skutočnosti známy oveľa skôr.

Vo svojich športových začiatkoch sa pokúšal preraziť ako hráč amerického futbalu, no skutočnú slávu mu priniesla až kariéra profesionálneho wrestlera a práve z tejto práce si priniesol prezývku “The Rock”.

JACKIE CHAN:

Dnes už 64 ročná legenda bojových umení Čchen Kang-šeng MBE, známy skôr, ako Jckie Chan sa narodil 7. apríla roku pána 1954 v Číne. Asi nikoho neprekvapí, že Jackie sa profesionálne venoval bojovým športom prakticky od malička a v tomto smere dosiahol naozaj  mimoriadne úspechy.

Jackie Chan sa môže pochváliť čiernym pásom v bojovom umení zvanom hapkido. Trénoval karate, judo, taekwondo a jeet kune do. Zaujímavosťou je, že tento pán si všetky kaskadérske scény vo filmoch robí sám.

JEAN CLAUDE VAN DAMME:

Narodený 18. októbra 1960,  predstaviteľ hlavných hrdinov mnohých akčných filmov, ako Kickboxer, Dvojitý zásah či akčná pecka Expendables. Jean Claude bol však od malička nadaný športovec s vášňou pre bojové umenia.

Ovláda karate, taekwondo a Muay Thai. Vo svojej kariére bojových športov získal viacero medailí, a v roku 1979 dokonca vyhral Európske full-contact karate v strednej váhe.

Zdroj/Foto: Instagram, Twitter, youtube, wikipedia