500-tisíc ľudí chce vtrhnúť do základne Area 51: Začalo to, ako vtip, no teraz…

Oči konšpiračných teoretikov sa upierajú k jednej najlepšie strážených vojenských základní na svete Area 51, už celé roky. Mnohí sú totiž skalopevne presvedčení o tom, že práve tu armáda spojených štátov zadržiava stroskotanú mimozemskú techniku či dokonca samotných mimozemšťanov!

 

Area 51 je odľahlý úsek zeme na dne vyschnutého jazera Groom lake. Pozemok je vo vlastníctve Spojených štátov, pričom tu s najväčšou pravdepodobnosťou prebieha vývoj a testovanie prototypov nových vojenských lietadel a iných technológii.

Na miestnom letisku mal v minulosti prebiehať vývoj pôvodne prísne utajovaných strojov, ako Lockheed U-2, Lockheed SR-71 Blackbird či neviditeľných lietadiel Stealth.

Oblasť 51 je teda z pochopiteľných dôvodov jedným z najprísnejšie strážených miest na tejto planéte a priblížiť sa k nej by pre civilného návštevníka, vôbec nemuselo dopadnúť dobre. Celá oblasť je lemovaná kamerami či detektormi pohybu a po prekročení istej pomyslenej hranice, narázíte na tabule s nápismi “Use of deadly force is autorized!” (Použitie smrtiacej sily povolené!).

Area 51 mimozemstania

Area 51 a mimozemšťania:a

Azda najslávnejším prípadom UFO, ktorý je s Area 51 úzko spojený sa odohral Novom Mexiku neďaleko mestečka Roswell ešte v roku 1947. Presne 2. júla roku 1947 bol na oblohe nad týmto mestečkom pozorovaný lietajúci disk neznámeho pôvodu.

Na druhý deň ráno mal miestny rančer William Brazel na svojej farme nájsť trosky lietajúceho taniera a dokonca aj telá dvoch mimozemšťanov, ktoré mali byť neskôr prevezené práve do Oblasti 51.

Roswell mimozemstania

8. júla 1947 letecká základňa Roswell uverejnila správu: “Letisko pozemných síl v Roswelli s potešením oznamuje, že v spolupráci s jedným miestnym rančerom a šerifovým úradom v Chaves County získalo istý disk.” Ešte v ten istý deň deň však vyšla opravná správa, ktorá informovala že sa jedná o trosky Rawinovho meteorologického balóna.

Podľa neskoršej oficiálnej podrobnej správy US Air Force z roku 1994 išlo pravdepodobne o skúšobný balón, ktorý niesol skúšobné figuríny. Tak či onak, Area 51 fascinuje konšpiračných teoretikov už celé desaťročia a zdá sa, že toto miesto priťahuje zvedavcov ako magnet. V sučastnosti sa dokonca formuje hromadná iniciatíva v rámci ktorej chcú nadšenci základňu obsadiť!

Area 51 – roku 2016 sa pokúsili preniknúť dnu motorkári:

500-tisíc ľudí chce vtrhnúť do základne Area 51:

Už 20 septembra by sa mala konať udalosť s názvom “Storm Area 51, They Can’t Stop All of Us” pri ktorej sa partia nadšencov chce vlámať, do jednej z najprísnejšie strážených vojendských základní sveta.

Myšlienka vyzbrojiť sa kameňmi a vbehnúť na pozemok, ktorý je lemovaný tabuľami s nápismi “Use of deadly force is autorized!” (Použitie smrtiacej sily povolené!) bola spočiatku myslená ako vtip, no zdá sa, že ľudská hlúposť nepozná hraníc…

oblast 51

Do tejto chvíle na internete svoju účasť potvrdilo 280-tisíc ľudí a záujem o účasť má viac ako 500-tisíc ľudí, ktorí záfalo túžia vidieť mimozemské lode… A aký je ich plán? Títo ľudkovia sa skutočne chcú vyzbrojiť iba kameňmi, pričom sa spoliehajú na fakt, že miestna ochranka zrejme nebude mať dostatok munície na to, aby pozabíjala všetkých 500-tisíc bojovníkov za pravdu…

Nuž… čo k tomu dodať. Samozrejme možno predpokladať, že drvivá väčšina ľudí z pochopiteľných dôvodov na žiadne obsadzovanie Area 51 nepríde, no pri počte 500-tisíc potenciálnych účastníkov je predsa len možné, že niekoľko bláznov do Nevady skutočne pricestuje a bude sa pokúšať dostať dnu..

Zdroj/Foto: Twitter, depositphotos.com, youtube, wikipedia