5 Mikulášskych SMS: Rozosmejte svojich priateľov!

Prajeme vám príjemné a sladké Mikulášske ráno. Pevne veríme, že ste si tohto roku nenašli v čižmách uhlie, cibuľu, ani cesnak, že bola nádielka štedrá a že máte chuť rozdávať radosť a smiech ďalej. Na spestrenie tohto magaického, sviatočného rána sme si pre vás pripravili päť SMS-iek, ktoré vyčaria na tvári úsmev vám, ale aj vašim priateľom!

 

Mimochodom, keď už vám ten Mikuláš rok, čo rok nosí darčeky… máte aspoň nejakú predstavu o tom, kto to vlastne bol? Svätý Mikuláš, alebo Mikuláš z Myry bol totižto na rozdiel od Santa Clausa, reálnou historickou postavou. Mikuláš bol kresťanský biskup, ktorý sa narodil v marci roku 270 a umerel 6 decembra niekedy medzi rokmi 345 až 352. Ako biskup pomáhal kresťanom, ktorí boli prenasledovaní počas vlády Diokleciána.

V Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku je dodnes svätý biskup a divotvorca Mikuláš veľmi uctievaný. Jeho ikona sa väčšinou nachádza v základnom rade ikonostasu celkom vľavo (na sever). Mimo základného sviatku (6. december) je v kalendári uvedený aj sviatok prenesenia jeho ostatkov do Bari (9. máj). V Taliansku je ako svätec mimoriadne obľúbený a Gréci ho považujú za patróna námorníkov. Toľko okienko histórie a teraz poďme na tie SMS-sky 🙂

Svätý Mikuláš

Svätý Mikuláš

5 Mikulášskych SMS:

SMS1:

Sane som si v Tatrách rozbil,
ukradli mi nový mobil,
čertovsky ma nas*ali,
anjeli, čo chľastali.
Na dary už nemám prachy,
prídem o rok, žiadne strachy!
Mikuláš

SMS2:

Miku, Miku, Mikuláš,
čo tento rok pre mňa máš?
Keďže si ty cnostne žil,
po bordeloch nechodil,
mám tu darček ohromný,
Anču s tromi otvormi.

SMS3:

Až ťa večer čerti lapnú,
až za tebou vrece zapnú,
nebráň sa a nemaj zlosť,
na svete je ľudí dosť.
V pekle teplo, jedlo, pitie,
samá neresť závidím ti.
Krásneho Mikuláša praje…

SMS4:

Pretože si celý rok neposlúchal/a, tak nie len, že nedostaneš nič ale ešte si po teba príde čert! Prosím, rozlúč sa s rodinou! S pozdravom, Mikuláš.

SMS5:

Kde se vzal, tu se vzal,
Mikuláš pod okny stál.
V ruce velkou berličku,
na hlavě měl čepičku.
Z bílých vousů teplý šál,
takhle, Babi, vypadal!
Krásneho Mikuláša praje…

Zdroj/Foto: facebook, depositphotos.com