2 otázky dokážu odhaliť či ste génius alebo schizofrenik: Ako ste dopadli?

Len nedávno sme vám priniesli úžasný, komunistický test alkoholika, priamo od súdruhov z bývalej KSČS a ako sme očakávali, testík slávil obrovských úspech. Nakoniec súdruhovia robili vždy všetko na 110 % takže sa niet čomu čudovať. Dnes sme si však pre vás pripravili ešte niečo lepšie!

 

Test, ktorý si budete mať možnosť vyskúšať totiž údajne dokáže odhaliť nie len vysokú inteligenciu, ale aj práve sa rozvíjajúcu schizofréniu. Samotný priebeh testu je veľmi jednoduchý, pokúste sa uvoľniť a predovšetkým sa sústreďte. Pozorne si prezrite nasledujúce dva obrázky a odpovedzte na ne.

 

Otázka č. 1: Je maska vypuklá len do jednej alebo do dvoch strán? (Vidíte masku len z prednej strany alebo aj zo zadnej?)

Otázka č. 2: Otáča sa maska do jednej strany alebo do dvoch?

.

.

.

Výsledky testu:

Otázka č. 1: Maska je vypuklá len z jednej strany

Otázka č. 2: Maska sa otáča len smerom doprava.

Ak ste na obe otázky odpovedali nesprávne gratulujeme: Ste obyčajný, zdravý človek, ktorého mozog funguje presne tak, ako má. Pravda je taká, že mozog obyčajného zdravého jedinca má tendenciu podliehať sebaklamu a na optickú ilúziu naletí či sa mu to páči alebo nie.

Ak ste naopak odpovedali správne, máte nábeh na poriadne vážny problém. Mozog schizofrenika totiž prichádza o schopnosť vnímať spojenia medzi detailami a tak sú pre neho masky na obrázku presne také, aké sú v skutočnosti. Maska je teda vydutá a rotuje len jedným smerom. No a čo génius? Mozog génia pracuje veľmi komplexne, pričom neprichádza o schopnosť prepájania detailov pomocou predstavivosti. Ak máte vysoko nadpriemerné IQ, tak dokážete obrázky vnímať oboma spôsobmi.

Zdroj/Foto: brightside.me, youtube