17-ročná Holanďanka ukončila svoj život eutanáziou: Nevedela zvládnuť depresiu!

Všetkých prívržencov dobrovoľnej eutanázie (asistovaná samovražda) poriadne zaskočilo rozhodnutie sotva 17 ročnej Holanďanky, ktorá sa kvôli depresií rozhodla siahnuť na vlastný život a to úplne legálne s pomocou štátu. Ročne si pritom týmto spôsobom v Holandsku na svoj život siahnu tisíce ľudí!

 

Noa Pothoven  bolo mladučé, sotva čo 17 ročné dievča z holandského mestečka Arnhem, ktoré sa rozhodlo dobrovoľne ukončiť svoj život prostredníctvom eutanázie.

Krátko pred smrťou sa dokonca stihlo so všetkými rozlúčiť prostredníctvom sociálnej siete Instagram, kde zanechalo veľmi emotívny status. 17-ročné dievča dlhodobo trpelo následkami depresie, posttraumatickou stresovou poruchou a anorexiou.

To všetko malo byť spôsobené znásilnením v mladom veku, ktoré Noa síce veľmi ťažko znášala, no pritom sa až donedávna javila, ako mimoriadne silný typ osonosti. Niekoľko mesiacov sa snažila byť pre ostatnýc ľudí inšpiráciou a dokonca často blogovala na tému duševného zdravia.

O to viac, jej fanúšikov prekvapil posledný status v ktorom vysvetľuje rozhodnutie vziať si život. Ešte predtým, ako vám ukážeme satmoný status nebohej dievčiny dodáme, že eutanázia je v Holandsku legálna od roku 2002.

Status na Instagrame:s

„Uvažovala som skutočne dlho, či by som toto mala zdieľať a rozhodla som sa, že áno. Možno toto budú mnohí vnímať ako prekvapenie, keďže som v nedávnej dobe pridávala príspevky z nemocnice, no tento plán už mám v hlave dlho a nie je výsledkom žiadne impulzu.

Dostanem sa rovno k pointe. Do desiatich dní zomriem. Po rokoch bojovania som už vyčerpaná. Nejem, nepijem a po mnohých diskusiách a zhodnoteniach bolo rozhodnuté, že bude lepšie, keď odídem, keďže svoje utrpenie nedokážem ďalej zvládať.“

Zdroj/Foto: Instagram,dailymail.co.uk, thesun.co.uk, depositphotos.com